Zdrada – Jak wybaczyć zdradę mężczyźnie?

0
6

Stało się. To już pewne. Twój mężczyzna Cię zdradził. Chciałabyś mu wybaczyć, ale nie wiesz jak to zrobić. Oto kilka rad, które być może pozwolą Ci odzyskać równowagę i pomogą wam odbudować wasz związek.

1. Daj sobie czas.

W momencie kiedy dotrze do ciebie, że zostałaś zdradzona szaleje w tobie prawdziwa burza emocji, która musi ucichnąć. Żal, zazdrość, smutek, wściekłość- wszystkie te uczucia są bardzo silne pozwól im stopniowo wygasnąć. U jednych potrwa to kilka tygodni, u innych kilka miesięcy. Niczego na siłę nie przyspieszaj, a sama przekonasz się, że po jakimś czasie spojrzysz na wszystko z trochę innej perspektywy.

2. On zdradził – on powinien przekonać cię do tego, żebyś mu wybaczyła.

Gdy opadną emocje, porozmawiaj otwarcie z partnerem. Uświadom mu, że jeśli chce odzyskać twoje zaufanie, będzie się musiał starać, tak aby wiedziała, że to właśnie na tobie mu zależy. Tylko w ten sposób pomoże ci odbudować twoje nadwątlone poczucie własnej wartości. Jeżeli jednak twój mężczyzna nie czuje się winny, a co najwyżej współwinny udowadniając ci, że sama popchnęłaś go w ramiona innej kobiety, jeżeli nie wykazuje żadnej skruchy i nie stara się naprawić tego co zniszczył, to możesz być prawie w 100% pewna, że nie była to jego ostatnia zdrada.

3. Nabierz dystansu do całej sytuacji.

W życiu zdarzają się nam różne, zupełnie nieoczekiwane rzeczy, na które nie do końca mamy wpływu. Może twój partner sam do końca nie pojmuje, dlaczego zrobił to co zrobił. Uległ nastrojowi chwili, chciał podbudować swoje męskie ego, zakochał się na chwilkę, poczym stwierdził, że jednak nie. Nie oceniaj go zbyt surowo. „Znamy się tylko na tyle na ile nas sprawdzono”- nie możesz przewidzieć, czy sama zdołałabyś oprzeć się pokusie, gdyby była wystarczająco silna.

4. Jeżeli mimo wszystko nie umiesz wybaczyć, to zakończ ten związek.

Nie ma sensu, żebyście męczyli się oboje. Ty zaczniesz go po cichu nienawidzić, za to że Cię zdradził i obwiniać o to jaka jesteś nieszczęśliwa. On z kolei też nie będzie chciał wiecznie żyć w poczuciu winy i w końcu zacznie się buntować. Jeśli jednak stać cię na to, by wznieść się ponad to, żeby wybaczyć i zaufać mu na nowo, to wasz związek ma jak najbardziej realne szanse aby przetrwać.