Zdrada – czy wszyscy mężczyźni zdradzają?

0
7

Zdrada to na pewno jedna z najtrudniejszych z sytuacji, jakie mogą wystąpić w małżeństwie lub związku. Wiadomo na pewno, że mężczyźni są bardziej skłonni do zdrady niż kobiety. Na szczęście nie wszyscy mężczyźni zdradzają. Skłonność do zdrady uwarunkowana jest przez wiele różnorodnych czynników, często nakładających się na siebie. Nie znaczy to jednak, że nawet jeśli się one pojawią, doprowadzą do seksu poza związkiem, ponieważ każdy mężczyzna jest inny, a uwarunkowania indywidualne, takie jak temperament, światopogląd czy chociażby poczucie lojalności w stosunku do partnerki często przesądzają o zachowaniu mężczyzny w krytycznym momencie. Niezależnie od tego warto wiedzieć, że do zdrady posuwają się najczęściej ci, którzy znajdą się w jednej z poniższych sytuacji.

Niesatysfakcjonujący Sex

Zdradzają mężczyźni, którzy prowadzą w swoim związku nudne i monotonne życie seksualne lub też mając wysokie libido, nie otrzymują od swojej partnerki wystarczającej ilości seksu.

Nieporozumienia i kłótnie

Częste różnice zdań pomiędzy partnerami wpływają również na ich życie intymne. Jeżeli pożycie jest nieudane lub niechciane, mężczyzna zaczyna szukać innej kobiety, która urzeczywistni jego fantazje i potrzeby.

Odwet

Czasem mężczyźni zdradzają, jeżeli wiedzą, że ich partnerka również zdradziła. W ten sposób usiłują wyleczyć zranione uczucia i dumę.

Ciągłe narzekanie

Mężczyźni nie są w stanie znieść nieustających narzekań i wymówek ze strony swoich partnerek, pragną kobiet, które są wyrozumiałe i czułe na potrzeby partnera. Jeśli sytuacja utrzymuje się długo zaczynają szukać sobie innej partnerki.

Tajemnica

Dopóki mężczyzna nie zostanie przyłapany na gorącym uczynku i nikt nie dowie się o jego występkach, to myśli, że nie robi nic złego, bo nikogo nie krzywdzi w sposób realny. Dla niektórych możliwość prowadzenia podwójnego życia seksualnego to już wystarczająca wymówka do zdrady. Mężczyźni, którzy pracują w zawodach wymagających częstych podróży i delegacji zdradzają częściej niż ci mający stacjonarną pracę w stałych godzinach i uporządkowany harmonogram dnia.

Wyzwania i zdobycze

Istnieje pewien typ mężczyzn, którzy pomimo posiadania stałej partnerki i udanego życia intymnego, ciągle poszukuje przygód z innymi kobietami. Do pełnej satysfakcji seksualnej niezbędny im jest dreszczyk emocji. Zdobycie nowej kobiety traktują jak polowanie czy wyzwanie, a ją samą jako swoją zdobycz. Przyłapani przez partnerkę, tłumaczą, że to był dla nich „tylko sex”. I faktycznie tak jest. Mimo tego, że darzą miłością swoją partnerkę, pragną seksu z innymi kobietami.

Ciąża i dziecko

Życie intymne w czasie ciąży jest z wiadomych przyczyn ograniczone, a czasami nawet zupełnie zawieszone. Kiedy na świecie pojawi się już dziecko matka poświęca mu bardzo dużo czasu. Dzieje się to niestety kosztem partnera, który czuje się odsunięty i zaniedbany. W takim stanie dużo łatwiej jest mu dopuścić się zdrady.

Okazja

Na świecie istnieje niewielu mężczyzn, którzy byliby w stanie nie skorzystać z okazji, jeżeli w grę wchodziłby seks. Jak tylko zdarza im się sposobność, to skrzętnie ją wykorzystują. Nieważne jest dla nich to, kim jest a kobieta.

Wzorce wyniesione z domu

Jeżeli mężczyzna jako dziecko żył w rodzinie, w której któryś z rodziców dopuszczało się zdrad wobec partnera, to wysoce prawdopodobne jest, że on sam będzie zachowywał się w podobny sposób w stosunku do swojej partnerki.

Brak miłości

Jeżeli pomiędzy dwojgiem ludzi nie ma już miłości, to w ich związku wcześniej czy później na pewno dojdzie do zdrady, kiedy tylko pojawi się okazja. Często bywa tak, że partnerzy wcale nie czekają aż sama się nadarzy, ale intensywnie jej szukają.