Zabawy edukacyjne dla 4 latka

0
4

Edukacja przez zabawę.
Dziecko w wieku przedszkolnym chłonkę wiele bodźców o szybko się uczy. To czym interesuje się w tym wieku może zdefiniować jaką osobą będzie w przyszłości. Dzięki odpowiednim zabawkowym, można wzbudzić w dziecku zainteresowanie: matematyką historią, a nawet fizyką. Jakie zabawy edukacyjne dla 4 latka polecają specjaliści?
Na urodziny lub na święta, możemy kupić w zestaw małego naukowca. Twoja pociecha pozna podstawowe reakcje chemiczne i prawa fizyki. Oczywiście nie przez czytanie podręczników, a przez przeprowadzanie eksperymentów!
Komputery to nasza przyszłość i teraźniejszość. Dzieci uwielbiają grać w gry, dobrze żeby przy okazji czegoś się nauczyły. Na rynku dostępnych jest wiele gier polegających na rozwiązywaniu zadań matematycznych. Dla czterolatka może być to trudne, ale jeżeli usiądziemy z nim i pomożemy załapać podstawy, za parę lat będzie najlepszym matematykiem w klasie.
Możemy też wzbudzić u dziecka zainteresowanie historią kupując mu na przykład figurki rycerzy czy żołnierzy. Bawiąc się z nim, warto opowiedzieć coś o Bitwie pod Grunwaldem czy drugiej wojnie światowej. W końcu nasza pociecha będzie chciała by opowiadać jej więcej i więcej, a gdy nauczy się czytać, sama sięgnie po swoje pierwsze książki, by dowiedzieć się więcej!
Możliwości jest mnóstwo. Możemy już na wczesnym etapie życia naszego dziecka przemycać wartościowe zabawy, które pomogą mu w przyszłości.