Zabawka dla niemowlaka – jaką wybrać?

0
6

Zabawki dla niemowlaka
Zabawka dla niemowlaka – jaką wybrać?
Czas dziecko od urodzenia do pierwszego roku życia to szczególny moment w jego życiu. Ten etap to czas wielu zmian, które przechodzą w organizmie dziecka. W tej chwili dziecko przyswaja wiele nowych osób, które chcą je poznać. Wielu z gości zadaje sobie jedno pytanie. Co wybrać dla malucha? Jak wybrać przydatną oraz rozwijającą zabawkę dla niemowlaka, którymi będzie bawił się przez najbliższe miesiące? Która zabawka zaabsorbuje uwagę dziecka, dla którego najistotniejszy jest kontakt z mamą, a zaraz potem posiłek i spanie.
Istotnym jest by wybrana przez nas zabawka, była także rozwijająca i pomogła dziecku w zapoznaniu się z otaczającym go światem.
Najczęstszym wyborem jest grzechotka i gryzak. Są to zabawki praktyczne i przydatne w codziennym funkcjonowaniu malucha.
Innym wyborem są zabawki sensoryczne, które mają za zadanie pobudzać zmysły dziecka.
Mogą wpływać na wzrok, słuch, dotyk, węch i smak niemowlaka. W zależności od danego modelu może dostarczać bodźców dla jednego, kilku lub wszystkich zmysłów naraz.
Kolejnym wyborem mogą być zabawki edukacyjne, ich głównym zadaniem jest aktywacja dziecka do wysiłku umysłowego lub fizycznego. Dziecko rozwija się za pomocą zabawy.
Każda z wyżej wymienionych opcji to wspaniałe rozwiązanie jako prezent dla malucha. Zabawki powinny, oprócz rozrywki mieć aspekt ponieważ dla dziecka zabawa to również praca, pomaga zrozumieć i poznać otaczający świat.