ROZMOWY

0
5

Na statku zmierzającym do Portugalii, księżniczka Małgorzata wraz ze swymi dwórkami nie czuje się dobrze?zdaje się, że damy mają morską chorobę, a poza tym energiczna Małgorzata nudzi się podczas długiego rejsu? nie pomaga także to, że w kajucie obok słyszy towarzyszących jej orszakowi panów, którzy bawią się doskonale, rozmawiając o niewiastach i o tym, co będą robić na dworze króla Portugalii i grając w karty?Małgorzatę drażni pewność siebie Karola, Brandona, który jakby nie było był dużo niższego stanu od niej, mimo tego,że król nadał mu tytuł?
Podczas uczty na dworze, Wolsey przedstawia królowi młodą i śliczną księżnę Małgorzatę z Nawarry, której mąż niestety nie mógł jej towarzyszyć?król przyrzekł, że zadba o to,aby dobrze się bawiła podczas nieobecności małżonka?
Podczas tej samej uczty Boleyn opowiada Norfolkowi o nowych przedsięwzięciach Wolsey?a? obaj panowie dziwią się jak chciwy i przebiegły to człowiek i jak wielki wpływ ma na króla, który nie dostrzega, że jest przez niego manipulowany i wręcz okradany ?