Pokoje zagadek

0
7

Wszystko to, co występuje dziś normalnie na świecie, ma jakąś swoją historię. Pokoje zagadek także ją posiadają i jest ona dość obszerna, mimo że nie były one nikomu znane w dawnych czasach.

Początkowo escape roomami nazywano specjalne gry komputerowe. Polegały one na próbie wydostawania się z pokojów, w których gracz był w wirtualnym świecie zamykany. Musiał klikać na różne przedmioty, odnajdując pod nimi lub w nich przydatne przedmioty. Już te komputerowe gry szybko zyskały na popularności, więc zauważając ich sławę, wreszcie ludzie postanowili przenieść je do świata rzeczywistego. Zaczęli tworzyć Pokoje zagadek w normalnych budynkach, które ludzie mijają na co dzień. Dziś zastępują one liczne gry komputerowe, przed jakimi nie warto już dłużej przesiadywać.

Pokój zagadek w żadnym wypadku nie przypomina gry komputerowej, choć pierwotnie nią właśnie był. Nawet miłośnikom tych aplikacji rzeczywiste escape roomy podobają się o tysiąc razy bardziej od tych udostępnianych na stronach internetowych.