Pireneje kolejka wąskotorowa

0
5

Jak się przygotować do wycieczki w Pireneje?

Aby wakacyjny wyjazd mógł się w stu procentach udać, trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Należy poznać warunki panujące w miejscu docelowym i właściwie się do nich dostosować. Jest to szczególnie ważne w przypadku wyjazdów w góry. Trzeba liczyć się z tym, że takie Pireneje nie zawsze są przyjemnym i słonecznym pasmem. Czasem dochodzi w nich do sporych opadów deszczu czy gwałtownych zmian temperatur. Aby nie utrudniły one nikomu wspinaczki, trzeba być na nie po prostu gotowym.

W wyższe góry najlepiej wyjeżdżać podczas słonecznych pór roku. Latem w Pirenejach panują dość wysokie temperatury, osiągające wartość do 27 stopni C. Czasem jednak nawet z pozoru świetnie wyglądająca pogoda może drastycznie się zmienić. Z tego powodu w góry warto zabierać ze sobą grubszą kurtkę przeciwdeszczową lub bluzę, aby na samym szczycie cieplej się ubrać i móc w komfortowych warunkach podziwiać przepiękne widoki. A zdecydowanie jest co podziwiać! Ze szczytów Pirenejów każdy będzie mógł spojrzeć na fantastyczne krajobrazy.

frazy kluczowe: Pireneje kolejka wąskotorowa, Pireneje orientalne, Pireneje w maju, Pireneje wyprawa, Pireneje z lotu ptaka, wyprawa w Pireneje