Opis wesela – Co i jak Poradnik dla Państwa Młodych

0
5

Co i jak
Poradnik dla Państwa Młodych

Początek przyjęcia weselnego to oczywiście uroczyste powitanie Państwa młodych chlebem i solą. (w zależności od okoliczności, przed lub na sali). W trakcie wejścia Państwa Młodych na salę gramy marsza weselnego, do posłuchania z zakładce „demo”. Następnie powitanie oraz życzenia od zespołu połączone z toastem (czyli sto lat oraz szampan). Po symbolicznym toaście tłuczemy kieliszki (oczywiście tylko para młoda ma ten przywilej, goście tylko na własny koszt ).

Kolejnym punktem przyjęcia weselnego jest gorący posiłek. Czasami zdarza się, że w między czasie składa się życzenia i wręcza prezenty. Po obiedzie Młoda Para rozpoczyna przyjęcie weselne, czyli tańczy swój „Pierwszy Taniec”. Zazwyczaj utwór wybierają Państwo Młodzi (jeśli nie mamy go w repertuarze, jesteśmy w stanie przygotować go dla Państwa). Po tym uroczystym wstępie zaczynamy zabawę taneczną przeplataną różnymi rodzajami zabaw i konkursów. W trakcie trwania imprezy mogą pojawić się atrakcje kulinarne jak tort, udziec, na które również jesteśmy przygotowani. Pod udziec gramy utwór z filmu „ Janosik”, a do tortu weselnego, w zależności od wyboru, utwór „Ave Maria” lub „Tort Weselny” zespołu „Bayer Full”, również do wysłuchania na stronie. Około północy organizujemy oczepiny.

Jak wyglądają u nas oczepiny (w skrócie):
Zapraszamy Młodą Parę na środek sali, po czym prosimy świadka aby przyniósł jedno krzesło. Pani Młoda siada na krześle, w między czasie do zabawy zapraszamy wszystkie panienki. Panny robią wokół Pani Młodej ciasne kółko tak, aby Pan Młody stojący na zewnątrz nie miał łatwego zadania. My zaczynamy grać, a Panny, chodząc wokół Pani Młodej, starają się nie dopuścić Pana Młodego do małżonki, podczas gdy Pan Młody robi wszystko, aby się do niej dostać. Jest przy tym sporo śmiechu. Jak Pan Młody dotrze do Pani Młodej ściąga welon, podaje Pani Młodej do ręki, a sam swoimi rękoma zasłania małżonce oczy. Kiedy muzyka przestaje grać Pani Młoda rzuca go za siebie. Panna, która łapie welon ma oczywiście duże szanse na szybkie zamążpójście.  Pani Młodej dziękujemy i na krzesełko zapraszamy Pana Młodego. Sytuacja wygląda identycznie jak w przypadku Pani Młodej i panien, lecz w roli głównej występuje Pan Młody i panowie kawalerowie. Na zakończenie jest krótka przysięga małżeńska dla nowej Młodej Pary oraz taniec. A może coś jeszcze od Państwa Młodych?

Dalej oczywiście zabawa do białego rana.
Myślę, że z nami będzie naprawdę udana.