1kv Przejezdne podesty

0
5

Podesty i rusztowania

Wykonując usługi remontowo-budowane często musimy pracować na wysokości, zwłaszcza jeżeli są to prace na zewnątrz budynków. W takiej sytuacji często okazuje się, że zastosowanie drabin nie jest wystarczające i konieczne jest postawienie rusztowania.

Na rynku dostępne jest wiele rodzajów rusztowań, z uwagi na konstrukcję możemy wyróżnić między innymi takie systemy jak rurowe, warszawskie czy fasadowe.

System rusztowań wybieramy stosownie do prac, jakie zamierzamy wykonać. Oprócz doboru systemu rusztowań pozostaje nam jeszcze wybór konkretnych elementów, jakie będą nam potrzebne. Musimy wybrać konkretne ramy, łączniki, podesty i poręcze. Przy wyborze ram i łączników powinniśmy zwrócić uwagę na fakt, czy pozwolą nam one w łatwy sposób zmieniać lub przenosić całą konstrukcję. Wybierając podesty, musimy zastanowić się, jaka będzie nam potrzebna ich nośność i w zależności od tego wybieramy podesty drewniane lub stalowe. Ponadto wybierając rusztowanie musimy rozważyć jak będziemy się po nim poruszać, czyli czy podesty mają mieć właz, czy nie będzie on konieczny. Osobną kwestią pozostaje fakt, czy będziemy taki sprzęt wynajmować, czy zakupimy go na własność.

kluczowe słowa: Audyt wewnętrzny GHP, GMP, HACCP – poradnik praktyczny, Pomiary metodą Tegova, Przyczepka samochodowa WNP Suski, decyzja deklaratoryjna